Cuma, Haziran 14, 2024
Ana SayfaTürkiyeİstanbulBahçelievler Gezilecek Yerler

Bahçelievler Gezilecek Yerler

-

Bahçelievler Gezilecek Yerler, Bahçelievler’e gidecek olanlar ve gezmek isteyenler için önemlidir. İstanbul’un 39 ilçesi arasında Avrupa Yakasında Bakırköy, Güngören, Küçükçekmece ve Bağcılar gibi son derece önemli merkezlere komşu olan Bahçelievler; sahip olduğu konum, modern kentleşme örnekleri, doğal güzellikleri, parkları ve korularıyla eşsiz bir yaşam merkezidir. Son dönemde İstanbul’un yükselen yüzleri arasında yer alan Bahçelievler’de bir gün geçirmek isteyenler için son derece farklı perspektiften seçenekler bulunur. Bahçelievler gezilecek yerler açısından evrensel ölçekli alışveriş merkezleri ve doğal güzellikleriyle dikkat çekmektedir. Konum itibariyle son derece merkezi bir alanda yer alan ilçe, Bakırköy’den koparak büyümüştür.

Bahçelievler Ulaşım

Hemen her konuda modern bir kent hüviyetine sahip olan Bahçelievler ulaşım olanakları bakımından da ziyaretçilerine son derece gelişmiş avantajlar sunar. İlçeye ulaşım sağlamak isteyenler için özel minibüs hatları farklı bölgelerden hizmet verdiği gibi aynı zamanda İETT tarafından düzenlenen otobüs seferleri de yine ilçeye ulaşım için kullanılabilecek yöntemlerdir. Aynı zamanda metro istasyonlarına da ev sahipliği yapan Bahçelievler’e tramvayla ulaşmak da mümkündür.

Bahçelievler Gezilecek Yerler

Bahçelievler gezilecek yerler belirtilmiş olduğu gibi son derece kapsamlı modern kentleşme örneklerinden oluşur. Söz konusu sosyal alanlara ek olarak doğal güzelliklere de ev sahipliği yapan ilçede, korular ve parklar da dikkat çekicidir. Şehir yaşantısından uzaklaşarak doğada huzur bulmak isteyenler için korular ve parklar, önemli bir dinlenme alanıdır.

Modern kentleşmenin her türden örneğine ulaşım sağlanabilen ve kısa bir dinlenme için olanaklar vadeden Bahçelievler gezilecek yerler genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • Milli Egemenlik Parkı
  • Bahçelievler Piknik ve Mesire Alanı
  • Çatalçeşme Mesire Alanı
  • Bahçelievler Orman Korusu
  • Şehir Korusu Piknik ve Mesire Alanı
  • Giyim Çarşısı
  • Ömür AVM
  • MetroPort AVM
  • Kuyumcukent AVM

Gibi tüm seçeneklerin bir gününü Bahçelievler’de gezerek geçirmek isteyenler için önemli alternatiflerdir. Anlaşılacağı üzere Bahçelievler gezilecek yerler arasında yer alan sosyal piknik alanı tesisleri ve doğal güzellikler şehir yaşantısından uzaklaşmak isteyenler için sıra dışı olanaklar vadeder.

Bahçelievler Gezilecek Yerler

Bahçelievler’de Ne Yenir, Ne Alınır?

Bahçelievler Perşembe Pazarı, her gün İstanbul’un çeşitli bölgelerinden misafir ağırlar. Sebze ve meyve ürünlerinin yanı sıra ikinci el giyim eşyaları ve benzeri ürünlere de bu Pazar kapsamında ulaşmak mümkündür. Aynı zamanda Belediye Pasajı olarak bilinen alışveriş alanında da yine her türden eşyaya ulaşmak olanaklıdır.

Konum için tıklayınız.
Bahçelievler Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol