Çarşamba, Mayıs 29, 2024
Ana SayfaTürkiyeİstanbulAvcılar Gezilecek Yerler

Avcılar Gezilecek Yerler

-

İstanbul’un 39 ilçesi arasında doğal güzellikleri ve benzersiz sahili ile fark yaratan yerleşim merkezlerinden olan Avcılar Gezilecek Yerler, güneyde Marmara Denizi ile çevrilidir. Başahşehir, Beylikdüzü, Esenyurt ve Küçükçekmece gibi diğer önemli yerleşim alanlarına da komşu olan ilçe aynı zamanda Küçükçekmece Gölü ile de sınırdır. Doğal güzelliklerinin yanı sıra Avcılar Sahil sadece İstanbullular tarafından değil, pek çok farklı alandan İstanbul’u ziyaret edenler için de bir cazibe merkezidir. Şehir yaşantısının merkezi olarak hissedildiği ilçede kalabalıktan uzaklaşarak sakinleşmek isteyenler için tabiat güzellikleri de önemli ölçüde yer almaktadır.

Avcılar Ulaşım

İstanbul’un en benzersiz konumlarından birinde yer alan Avcılar ulaşım imkanları bakımından hayli gelişmiş alternatifler sunar. İlçeye sınır komşusu olduğu diğer yerleşim merkezilerinde kolaylıkla ulaşım sağlanabildiği gibi aynı zamanda İstanbul’u özel olarak dizayn edilmiş Metrobüs Hattı’da yine ilçe sınırlarına ulaşımı sağlar. Avcılar’a Anadolu Yakası’ndan ya da İstanbul’un diğer tüm önemli merkezlerinde kolaylıkla bu hat kullanılarak ulaşılabilir.

Avcılar Gezilecek Yerler

Avcılar gezilecek yerler, modern kentleşmenin örnekleri arasında yer almaya uygunluk taşıyan; alışveriş merkezleri, müzeler, restoranlar ve kafeler tesislere ev sahipliği yapıyor olmakla birlikte eşsiz bir sahil, sıra dışı huzur vadeden bir göl havası ya da yeşilliğiyle büyüleyen parklara da ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla günü birlik ziyaretlerde bir günün dolu dolu geçirilmesi mümkündür.

İstanbul’ın sıkışıklığından bir nebze olsun uzaklaşmak isteyenler ve modern şehir yaşantısından da kopamayanlar için Avcılar gezilecek yerler arasında bulunan bazı önemli noktalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Küçükçekmece Gölü Kıyısı
  • Avcılar Sahil
  • Paşaeli Piknik ve Mesire Alanı
  • Avcılar Sahip Parkı
  • Beylikdüzü Yaşam Vadisi
  • Haluk Perk Müzesi
  • Atatürk Evi Müzesi
  • Alışveriş İmkanları İçin: Marmara Caddesi
  • Pelican Mall AVM

Gibi son derece gelişmiş alternatifler Avcılar gezilecek yerler kapsamında bir gününü Avcılar’a ayırmak isteyenler için alternatiflerdir.

Avcılar’da Ne Yenir?

Avcılar belirtilmiş olduğu gibi İstanbul’un mavi tonlarının hakim olduğu benzersiz iki alana; Marmara Denizi ve Küçükçekmece Gölü’ne komşudur. Deniz mahsulü çeşitliliğinin son derece geniş olduğu bu yerleşim alanında taze ve tamamen doğal lezzetler tercih edilebilir.

Konum için tıklayınız.
Avcılar Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol