Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaTürkiyeİstanbulAtaşehir Gezilecek Yerler

Ataşehir Gezilecek Yerler

-

İstanbul’un son dönemde dizayn edilmiş ilçeleri arasında yer alan Ataşehir Gezilecek Yerler; Ümraniye, Üsküdar ve Kadıköy gibi önemli yerleşim alanlarında bulunan mahallelerin birleşmesi suretiyle oluşturulmuştur. Kadim ve köklü bir geçmişe sahip olmasa da ilçe, İstanbul’un göz bebeği olarak tarif edilmesinin yanı sıra önemli bir cazibe noktası haline gelmiştir. Şehirleşme konusunda atılan önemli adımlar ve devasa yatırımlar Ataşehir’in gözde bir yerleşim merkezi haline dönüşmesinin en temel sebepleridir. Ataşehir Gezilecek Yerler arayışında olanlar için Ataşehir’in doğal güzellikleri şehir yaşantısından kaçarak dingin bir ortamda huzur bulma avantajı vadeder.

Ataşehir Ulaşım

Ataşehir’in merkezi bir konumda yer alması ilçenin kısa süre içerisinde cazibe merkezi haline gelmesinin bir diğer önemli sebebidir. Ataşehir’e ulaşım sağlamak için toplu taşıma araçlarının kullanılması mümkündür. İlçe sınırlarına ulaşım sağlayan 12’den fazla otobüs hattı bulunuyor olmakla birlikte özel araçlarla Ataşehir’e ulaşmak isteyenlerin kolaylıkla ilçe sınırlarına giriş yapması mümkündür. O-4 ve O-2 karayollarının tam kesiştiği noktada yer alan ilçeye, söz konusu karayolları kullanılarak kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Ataşehir Gezilecek Yerler

Ataşehir gezilecek yerler, bölgenin doğal güzellikler bakımından sıra dışı bir dingin yaşam alanına ev sahipliği yapıyor olması nedeniyle önemli ölçüde tabiat alanlarını kapsar. Özellikle Ataşehir Ormanı son dönemde ilçeye yapılan ziyaretlerde en çok tercih edilen ve en çok ilgi gören doğal yaşam alanları arasındadır. Eşsiz bir tabiat varlığı sunan bu orman, doğanın en cömert halini hissetmek isteyenler içindir.

Şehrin kalabalığından, trafiğinden veya yoğunluğundan bunalanlar için Ataşehir gezilecek yerler arasında bulunan doğal güzellikler ve diğer alternatifler şu şekilde sıralanabilir:

  • Ataşehir Ormanı (Kayışdağı Ormanı)
  • Cemile Sultan Korusu
  • Piknik ve Mesire Alanları
  • Nezahat Gökyiğir Botanik Bahçesi
  • Mimar Sinan Cami
  • Kafeler ve Restoranlar

Son derece gelişmiş bir yaşam merkezi olan Ataşehir gezilecek yerler arasında modern şehirlerin en temel gereklilikleri arasında yer alan bazı dinlenme alanları bulunduğu gibi alışveriş merkezleri ya da kafe ve restoranlar da yer almaktadır.

Ataşehir Gezilecek Yerler

Ataşehir’de Ne Yenir?

Ataşehir, dünya mutfağından hemen her kültürel lezzetin icra edildiği lokanta, restoran ve kafelere ev sahipliği yapar. Dünya markası fast foof zincirlerinin de yer aldığı ilçede her türden lezzete erişim sağlamak son derece kolay olacaktır.

Konum için tıklayınız.
Ataşehir Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol