Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Ana SayfaTürkiyeTrabzonArsin Gezilecek Yerler

Arsin Gezilecek Yerler

-

çeker. İlk olarak orta çağ döneminde kurulmuş olan bir alandır. Küçük bir yerleşim yeri olarak kurulan ilçe, ilk olarak Arsine adını almıştır. Bu adı 1928 tarihine kadar Arseni Zir olarak taşımıştır. Trabzon fethedilmeden evvel Gemora Bando’nun bir kısmı olarak yer almıştır. Ancak fethe yakın süreçte Sürmene bandonuna bağlanmıştır. Trabzon fethedildikten sonra Gemura nakiyesinin merkezi olarak yer almıştır. Osmanlı Devleti’nin son zamanlarında merkezin değiştiği bilinir. 1916 yılında Ruslar tarafından işgal edilen ilçe, 1918 tarihinde özgürlüğüne kavuşmuştur.

Arsin’e Ulaşım

Arsin’e ulaşım için kişiler birçok farklı seçenek ile karşılaşırlar. Havayolu ile ilçeye seyahat etmek isteyen kişilerin ilk olarak şehir merkezine gitmesi gereklidir. Havalimanından direkt kalkan araçlar aracılığı ile ilçeye gidilebilir. Ayrıca kişiler havalimanından araç kiralayarak da seyahat edebilirler. Bunun için kişilerin önceden kiralık araç rezerve ettirmesi yeterli olacaktır. İlçeye kişisel araçlarla da ulaşım sağlamak mümkündür.

Arsin Konaklama

Kolay bir şekilde ulaşıma imkan vermesi nedeni ile en çok turist çeken ilçelerden birisi olarak ter alır. Kişiler kişisel araçlar ile ilçeye seyahat edebilir ve apart otellerde konaklama sağlayabilirler. Apart otellerin yanı sıra günlük daire ya da ilçeye yakın lüks otellerde kalmak mümkündür.

Arsin Gezilecek Yerler

Arsin Gezilecek Yerler

Arsin gezilecek yerler doğal güzellikleri ile kişilerin ilgisini oldukça fazla çekmiştir.

Santa Harabeleri

Bu harabelerin diğer bir adı da Dumanlı Harabeleri olarak anılır. Harabelerin incelenmesi sonucunda 1500’lü ya da 1900’lü yıllardan bu zamana kadar geldiği fark edilmiştir. Yapısı incelendiği zaman özel olarak Rus mimarisinin izleri görülür. Rusların yapmış olduğu 8 adet kilise ve çok sayıda tarihi yapı bu alana konumlandırılmıştır.

Yanbolu Turizm Merkezi

İlçeye gelen kişilerin ilk olarak ziyaret ettiği alanlardan birisidir. Yanbolu deresinin deniz ile birleştiği alan buradan görülebilir. Bu alanda mavi ve yeşilin oldukça güzel bir birleşimini görmek mümkündür. Tamamen doğal bir güzellik insanları kucaklar.

Arsin Konum için tıklayınız.
Arsin Gezilecek Yerler adlı rehberimizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Trabzon Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol