Salı, Haziran 11, 2024
Ana SayfaTürkiyeİstanbulArnavutköy Gezilecek Yerler

Arnavutköy Gezilecek Yerler

-

Eski dönemlerde yaşam süren bir Arnavut’un isim babası olduğu düşünülen Arnavutköy Gezilecek Yerler, İstanbul’un 39 ilçesinden biridir. Avrupa Yakası’nda yer alan ilçe, minimal bir sahil kasabası hüviyetine sahiptir. İstanbul’un diğer ilçelerine nazaran daha az hareketli olan ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Arnavutköy, aynı zamanda denize sıfır yerleşim alanlarıyla da büyüleyici bir görünüme ev sahipliği yapar. Bir balıkçı köyü mahiyetiyle İstanbul’da nadir karşılaşılan köy havasına sahip olan Arnavutköy gezilecek yerler günü birlik temiz hava arayışında olanlar için kısmen geniş kapsamlı seçenekler sunabilir.

Arnavutköy Ulaşım

İstanbul’un bu şirin ilçesiyle ilgili en çok merak edilen konuların başında Arnavutköy nasıl gidilir sorusu bulunur. Pek çok kimse tarafından merak edilen ve önemli ölçüde merkezi yerleşim alanlarından uzak sayılabilecek Arnavutköy’e ulaşım sağlamak için birden fazla yöntemin kullanılması olasıdır. Arnavutköy’e ulaşım sağlamak adına İstanbul’un hangi lokasyonunda bulunuluyor olursa olsun, birkaç toplu taşıma aracının değiştirilmesi yeterlidir. Özel araçlarla ilçeye ulaşmak isteyenler ise E80 karayoluna giriş yaparak ilçe sınırlarına dahil olabilir.

Arnavutköy Gezilecek Yerler

Arnavutköy Gezilecek Yerler

Arnavutköy gezilecek yerler Bebek gibi son derece popüler bir yerleşim alanına yakın olması nedeniyle oldukça farklı alternatifler yer almaktadır. Eğlence alanlarından doğal güzelliklere, tarihi ve dini yapılardan sosyal alanlara kadar son derece geniş seçenekler bir gününü Arnavutköy’e ayırmak isteyenler için alternatiflerdir.

Günü birlik bir İstanbul turu peşinde olanlar için Arnavutköy gezilecek yerler arasında bulunan bazı önemli noktalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Akıntıburnu
  • Beyhan Sultan Çeşmesi
  • Sıra Dışı Görünümlü Arnavutköy Evleri
  • Taşoluk Yeşil Cami
  • Mısır Konsolosluk Binası
  • Bebek Parkı
  • İzzetabad Kasrı
  • Bebek Cami

Arnavutköy gezilecek yerler arasında en açık bir biçimde ön plana çıkan ve hemen herkes tarafından merak edilen noktaların başında Akıntıburnu gelir. Eşsiz bir sahil manzarası bulunan Akıntıburnu’nda canlı şehrin tüm dinamikleri detaylı olarak incelenebilir.

Arnavutköy’de Ne Yenir?

Arnavutköy’e günü birlik bir seyahat yaptınız ve ne yiyeceğinizi merak ediyorsanız, bölgede Anadolu yöresine ait her çeşit yemeğe ulaşmanız mümkündür. Küçük bir sahil kasabası hüviyetinde olan bu ilçede, başta balık olmak üzere deniz mahsullerinin tüketilmesi tavsiye edilir.

Arnavutköy Gezilecek Yerler

Konum için tıklayınız.
Arnavutköy Gezilecek Yerler adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz.
İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol