Cumartesi, Haziran 8, 2024
Ana SayfaKültür SanatArkas Sanat Merkezi, Alsancak

Arkas Sanat Merkezi, Alsancak

-

Arkas Sanat Merkezi İzmir’in en güzel müzelerinden biridir. Yaklaşık 130 yıl önce inşa edilmiş olan Fransız Konsolosluğu Binası, 2010 yılında Arkas Holding tarafından alınarak restore edilerek müze haline getirilmiştir. Aslına bakıldığında konsolosluğun sadece denize bakan bölümü, Fransız Hükümeti tarafından sadece 20 yıllığına kültür ve sanat amaçlı kullanım için Arkas Holding’e tahsis edilmiştir. 2011 yılında açılan sanat galerisinde ise bir çok sanat eseri sergileniyor.

Burası genel olarak çağdaş bir donanıma sahiptir. İki katlı tarihi binanın içerisinde 9 adet sergi odası ve 1 adette atölye yer almaktadır. Aynı zamanda Arkas Sanat Merkezi içerisinde uluslararası alanda  popülerlik kazanmış olan ressamların eserleri de bulunmaktadır. Günümüzde ise başta İzmir kenti olmak üzere, ülkemizin sanatsal ve de kültürel hayatına katkı sağlayan en önemli yapılar arasında yer almıştır. Müzenin kurulmasındaki temel amaç ise sanatı ve sanatçıyı yediden yetmişe herkese sevdirmektir.

Arkas Sanat Merkezi, Alsancak

Müzeyi ziyaret etmek salı ve pazar günleri 10:00 ve 18:00 saatleri arasında ücretsizdir.Perşembe günü saat 10:00’de ziyaretçilere açılan müze, saat 20:00’de kapanır. Arkas Sanat Merkezi pazartesi günleri ziyaretçilere kapalıdır. İsteyenler sanal müzeyi de ziyaret edebileceklerdir.

Arkas Sanat Merkezi, Alsancak

Arkas Sanat Merkezi İletişim Bilgisi

Adres: 1380 Sokak No:1 Alsancak, İzmir
Telefon: + 90 (232) 464 66 00
Konum için tıklayınız.

İzmir Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol