Pazartesi, Eylül 20, 2021
Ana SayfaTürkiyeArtvinArhavi Gezilecek Yerler

Arhavi Gezilecek Yerler

-

Arhavi Gezilecek Yerler, Artvin’e bağlı bir Karadeniz ilçesi olarak karşımıza çıkar. Engebeli bir araziye sahip olan Arhavi, 30 köy ve 7 yerleşim yeri ile ön plana çıkar. Gürcü ve Laz kültürünün etkisinin görüldüğü bu ilçede, Kapisre deresi geçmektedir. 1877 senesine değin Arhavi, Gönye mutasarraflığına bağlı bir biçimde hayat sürmüştür. Sahil şeridi 10 km olan Arhavi sahil, görülmeye değer bir güzelliğe sahiptir. Rusya tarafından 1916 senesinde işgal edilen Arhavi, daha sonradan topraklarımıza katılmıştır. Çevre mahalleleri, komşular tarafından daima ziyaret edilen Arhavi, dağlık ve tepelerden oluşan yapısı ile büyük bir beğeni toplamaktadır. Yolu Artvin’den geçen herkesin mutlaka uğraması gereken bir yer olan Arhavi, güzelliği ile gelenleri kendisine hayran bırakmaktadır.

Arhavi’ye Ulaşım

Arhavi’ye ulaşım bir hayli kolaydır. İstanbul’dan 1 saat 45 dakika süren uçak yolculuğu ile Trabzon’a gitmelisiniz. Trabzon’da indikten sonra 1 saat 30 dakika kadar yol gittikten sonra Arhavi’ye ulaşabilmeniz mümkün. Artvin merkezden Arhavi’ye ulaşım ise 1 saat 28 dakika kadar sürmektedir.

Arhavi Konaklama

Konaklama konusunda sıkıntı yaşamayacağınız Arhavi’de kalacak bir otel ya da apart bulabilmeniz mümkün. Kişiler lüks otel ya da pansiyonlarda kalabilirler. Bütçeye uygun fiyatlarda otel ve pansiyonların bulunduğu Arhavi’de, kalacağınız yeri önceden rezerve etmeniz fayda sağlayacaktır.

Arhavi Gezilecek Yerler

Arhavi gezilecek yerler hakkında bilgi almak için, yazımızı okumaya devam ediniz. Karadeniz’in gözde şehirlerinden bir tanesi olan Artvin’in ilçesi olan Arhavi’de gezilecek güzel yerler bulunmaktadır.

  • Mençuna Şelalesi: Ülkemizin en yüksekten akan şelaleleri arasında yer alan Mençuna Şelalesi, görülmeye değer bir güzelliğe sahiptir. Etrafı ormanlarla kaplı olan bu şelale, her yıl büyük oranda turist tarafından ziyaret edilmektedir.
  • Kamilet Vadisi: Arhavi ilçesine 15 km uzaklıkta bulunan bu vadi, ülkemizin en önemli doğal güzellikleri arasındadır. 10bin farklı bitki örtüsünü bünyesinde barındıran bu vadi, biyolojik özellik bakımından sonra derece zengindir. Mutlaka görülmesi gereken bir yer olan Kamilet Vadisi’de çok sayıda turist almaktadır.
  • Ciha Dağı ve Kalesi: İlçenin simgesi olan Ciha Dağı ve Kalesi, buram buram tarih kokmaktadır.

Arhavi Konum için tıklayınız.
Arhavi Gezilecek Yerler adlı rehberimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Artvin Gezi Rehberi için tıklayınız.

Arhavi Gezilecek Yerler
Ömür Hakanhttp://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

246BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,004TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
2,510TakipçilerTakip Et
0AbonelerAbone