Home Türkiye Antalya Antalya Hayvanat Bahçesi Gezi Rehberi

Antalya Hayvanat Bahçesi Gezi Rehberi

0
1120
Antalya Hayvanat Bahçesi

Günümüzde hayvanlar için en doğal ortamı sağlayan hayvanat bahçeleri arasında en başta bulunuyor. 1989 yılında açılan Antalya Hayvanat Bahçesi ev sahipliği yaptığı hayvanlar ile hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgi odağı olmuştur. Kucak açtığı hayvanların yanı sır içerisinde yer alan şelaleler, müzeler ve doğal su kayakları ile de ilgi çekiyor.

Kepezaltı Piknik Sahası’nı içerisinde barındıran hayvanat bahçesi tüm gününüzü burada değerlendirebilmeniz için fırsat sunuyor. Burada gündüz sevimli hayvanları ziyaret ettikten sonra akşama doğru piknik yapabilirsiniz.

Antalya Hayvanat Bahçesi

Antalya Hayvanat Bahçesi Bölümleri

Antalya Hayvanat Bahçesi içerisinde pek çok farklı türe ait bölümler bulunuyor özellikle de bu bölümler hayvanların ihtiyaçlarına ve mevsimlere göre tasarlanmıştır.

Sürüngen Evi

Bu bölümde yılanlar, timsahlar ve diğer sürüngenler bulunuyor. Onlar için oldukça geniş bir yer ayrılmıştır. Ayrıca yılanlar e timsahlar içinde alttan ısıtmalı sistem kullanılarak onlar için en iyi ortam oluşturulmaya çalışılmıştır.

Yırtıcılar

Bu bölümde hayvanların ihtiyaçlarına göre yazlık ve kışlık olmak üzere ikiye ayrılmıştır. İçerisinde ise puma, kaplan, aslan ve ayı gibi yırtıcı türler bulunuyor.

Tavuklar

Bu bölüm oldukça tavuk türlerine göre ayarlanmış küçük bir bölümdür. İçerisinde 9 farklı tavuk çeşidi bulunuyor.

Tavşanlar

Sevimli tavşanları bu bölümden görebilirsiniz. İçerisinde 4 tür tavşan bulunuyor.

Çift Tırnaklılar

Yazlık ve kışlık olarak tasarlana bu bölüm çift tırnaklı hayvanlara ev sahipliği yapıyor. İçerisinde ise kızıl geyik, karaca, ceylan, alageyik, yaban koyunu gibi türler bulunuyor.

Tek Tırnaklılar

Hayvanları doğal yaşa şartlarına uygun olarak tasarlanan bu bölümde şartlar en iyi şekilde tutulmaya çalışılmıştır. Kışlık ve yazlık olarak ikiye ayrılmıştır. İçerisinde ise midilli, zebra, eşek ve haflinger atı gibi türler bulunuyor.

Antalya Hayvanat Bahçesi

Antalya Hayvanat Bahçesi Giriş Ücreti 2020

Antalya Hayvanat Bahçesi’ne giriş ücreti arabayla gelenler için araç içerisinde 4 kişi ile birlikte 20 TL’dir. Ancak toplu taşıma kullanarak gelen ziyaretçiler için; 4 kişiyle birlikte araç 20 TL, tam bilet 7 TL, Öğrenci 2 TL ve 12 yaş altı için ücretsizdir.

Antalya Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri 2020

Antalya Hayvanat Bahçesi yılın her günü açıktır. Ancak ziyaret saatleri yaz ve kış mevsimine göre değişiklik gösteriyor. 15 Kasım ve 15 Mayıs arası 09.00 – 17.30, 15 Mayıs ve 15 Kasım arası ise 09.00 – 19.00 arası açıktır.

Antalya Hayvanat Bahçesi Nerededir?

Antalya ilinin Döşemealtı ilçesinde bulunan Hayvanat Bahçesi, Kepezaltı Piknik Sahası içerisinde bulunuyor.

Konum için tıklayınız.

Antalya ilimiz ile ilgili diğer bilgiler için kategorimize göz atabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here