Perşembe, Mayıs 23, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeAnamur Gezilecek Yerler

Anamur Gezilecek Yerler

-

Anamur Gezilecek Yerler, tarihsel süreç içerisinde pek çok farklı medeniyete, imparatorluğa ve uygarlığa ev sahipliği yapmış bir Mersin ilçesidir. Hititlilerden Asurlara, Perslerden Roma İmparatorluğuna, Bizans’tan Anadolu Selçuklu Devleti’ne kadar birçok medeniyetin egemenliği altında bulunan bölge, muz üretimi konusunda merkez olması nedeniyle dünya çapında bir üne sahiptir. Tüm bu özellikleri düşünüldüğünde Anamur gezilecek yerler, doğal güzellikler, sıra dışı tarihsel yolculuğa ev sahipliği yapan kalıntılar ve benzersiz bir tabiat ile oldukça geniş seçenekler vadeder.

Anamur Nerede?

Anamur, Karaman’ın Ermenek, Antalya’nın Gazipaşa ve Mersin’in ise Gülnar ve Bozyazı ilçelerine sınır komşusudur. Aynı zamanda Anamur, Akdeniz boyunca uzanan bir sahil şeridine de sahiptir.

Anamur’a Ulaşım

Anamur’a ulaşım konusunda kullanılabilecek çok fazla alternatif bulunmuyor olsa da şehir dışından özel araçlar ile bölgeye ziyaret etmek isteyenlerin tercih edebilecekleri karayolları geniş bir yelpazeye sahiptir. İlçenin Mersin il merkezine uzaklığı 239 km olmakla birlikte bu uzaklıkla Türkiye’de bulunan ilçeler arasında il merkezine en uzak konumda bulunan ilçedir. Anamur’un Antalya’nın Gazipaşa ilçesine yakın bir konumda yer alması bu ilçede yer alan havaalanının kullanılarak ilçeye giriş yapılabilmesine olanak sağlar.

Anamur Konaklama

Anamur konaklama tesisleri açısından sıra dışı seçeneklere ev sahipliği yapan bir turizm alanıdır. Bölgede her standarttan talebe uygun otel ve konaklama tesislerine rastlamak mümkün olduğu gibi aynı zamanda her bütçe için uygun bir barınma alanının bulunabilmesi de olanaklıdır.

Mersin Anamur Gezilecek Yerler

Anamur Gezilecek Yerler

Anamur gezilecek yerler açısından sadece deniz ve yaz turizmi ile sınırlı değildir bununun aksine ilçe sahip olduğu doğal güzellikler ve tarihsel kalıntıları ile ziyaretçilerine son derece cömert alternatifler sunar. Binlerce yıllık bir geçmişi olan bu ilçe sıra dışı bir deneyimi ziyaretçilerine vadeder.

Mamure Kalesi

Tüm Akdeniz Bölgesi boyunca günümüze tarihsel miras ile ulaşmış ve en efektif biçimde korunmuş kaleler arasında yer alan Mamure Kalesi, sıra dışı bir görünüme sahiptir. Adeta tarihi bir şaheser olma özelliğine sahip olan kalenin Anamur ziyaretlerinde kesinlikle bir uğrak noktası olması tavsiye edilir.

Köşekbükü Mağarası

Köşekbökü Mağarası eşsiz bir tabiat olayı sonrasında oluşmuş doğal bir güzelliktir ve söz konusu mağaraya ulaşmak için başka tabiat güzelliklerinin de aşılması gerekir. Dolayısıyla mağaraya ulaşmak için çıkacağınız yolculuk ekstra bir keyfi içinizde hissetmenizi sağlayacaktır.

Anemurium Antik Kenti

Anamur antik dönemde Anemurium olarak anılmıştır ve ilçenin ismi de bu antik kökenlerden gelmiştir. Dünya çapında üne sahip olan bu sarı dışı kent, tarihsel yolculuğun derinlikli olarak hissedilmesi için sıra dışı bir deneyim vadeder.

Anamur Kamp Alanları

Doğal güzellikleri ve yeşil tabiatı ile dikkat çeken Anamur’da gezilecek yerler arasında kamp alanları da bulunmaktadır. Şehirden uzaklaşmak isteyenlere ve şehir hayatından sıkılan ilgililere duyurulur.

Anamur konum için tıklayınız.
Anamur Gezilecek Yerler aldı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Mersin Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol