Home Hollanda Amsterdam Amsterdam’da Alışveriş için 5 Mekan Önerisi!

Amsterdam’da Alışveriş için 5 Mekan Önerisi!

0

Amsterdam’a gelen ziyaretçilerin büyük bir kısmı seyahat planlarına alışveriş yapmayı da eklemektedir. Özellikle de Türkler gittikleri yerlerden sevdiklerine hediyeler almayı ve alışveriş yapmayı çok sevmektedirler. Amsterdam alışveriş konusunda zengin seçeneklere sahip bir kenttir. Aynı zamanda kent merkezinde ve ilçelerinde alışveriş yapabileceğiniz çok donanımlı caddeler de yer almaktadır. Sizler için derlemiş olduğumuz Amsterdam’ın en iyi alışveriş merkezlerini mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Kalverstraat

Amsterdam’da alışveriş denildiği zaman akıllara gelen ilk yer Kalverstraat olacaktır. Bu alışveriş merkezi kentin en işlek ve en popüler alanı olan Dam Meydanı’nda Kraliyet Sarayı’nın yanında yer alır. Alışveriş merkezinin bulunduğu alan trafiğe kapalı olduğundan rahatça gezmek mümkündür. Ayrıca bu cadde üzerinden bir çok farklı mağaza görmeniz de mümkün olacaktır.

Nieuwendijk

Amsterdam’da en ünlü markaların yer aldığı alışveriş merkezlerinden biri de Nieuwendijk’dır. Burası şehrin yine en popüler caddelerindenbiri olarak bilinen Damrak’ın tam paralelinde kalmaktadır. Cadde, Dam Meydanı’na kadar uzanır. Cadde üzerinde birbirinden farklı lüks giyim dükkanları bulunur.

De 9 Straatjes

Ülkemizdeki ismi ile De 9 Straatjes caddesi, şehir merkezinin güney batısında bulunmaktadır. İçerisinde Reestraat, Hartenstraat, Gasthuismolensteeg, Berenstraat, Wolvenstraat, Oude Spiegelstraat, Runstraat, Huidenstraa ve de Wijde Heisteeg olmak üzere 9 küçük cadde yer alır. Bu cadde üzerinde lüks mağazalar yoktur. Daha çok butik ve minik kıyafet dükkanları yer almaktadır. Özellikle de otantik kıyafetler sevenler De 9 Straatjes sokaklarını mutlaka ziyaret etmelidir.

Leidsestraat

Eğer ünlü markaların, ünlü koleksiyonlarından parçalarına sahip olmak istiyorsanız o halde mutlaka Leidsestraat’ı ziyaret etmelisiniz. Bu cadde Vondelpark ve de Müzeler Meydanı’nın oldukça yakınında bulunuyor. Günün her saati yoğun olan Leidsestraat caddesine gitmek için merkezden kalkan tramvaylara binerek, ulaşım sağlamak mümkün olacaktır.

P.C. Hooftstraat

Burberry, Louis Vuitton, Michael Kors, Massimo Dutti ve Calvin Klein gibi sevilen markaların bulunduğu alışveriş caddelerinden biri de P.C. Hooftstraat olarak biliniyor. Turistlerin en çok ziyaret ettiği bu cadde, şehir merkezisinin güney kısmında yer almaktadır. Aynı zamanda da Voldelpark’ın tam güneyindedir. P.C. Hooftstraat üzerinde birbirinden lüks mağazaları bulabileceğiniz gibi, sade ve küçük dükkanları ve butikleri de bulabilirsiniz. Hediyelik ürün satan dükkanlar da yine bu cadde üzerinde yer almaktadır.

Amsterdam Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here