Cumartesi, Haziran 15, 2024
Ana SayfaHollandaAmsterdamAmsterdam Gezilmesi Gereken Müzeler

Amsterdam Gezilmesi Gereken Müzeler

-

Amsterdam Gezilmesi Gereken Müzeler listemizi mutlaka incelemenizi öneririz.Amsterdam bir çok yönden dünyanın en ünlü şehirlerinden biri olmayı başarmıştır. Öyle ki ülkede bir çok ünlü müzeleri tarihi ve doğal güzellikler yer almaktadır. Kentin, Museumplein adı verilen alanında müzelerin bir çok konumlandırıldığını görmek mümkün olacaktır. 90’lı yılların sonunda düzenlenen bu komplekste müzeleri gezebilirsiniz, aynı zamanda da meydanın içerisinde bulunan butikleri ziyaret edebilir ve de elmas işçiliği yapan kişilerin sanatlarını yakından izleyebilirsiniz. Buradaki en ünlü müze ve sanat galerilerini ziyaret etmek istiyorsanız, konumlarını çok iyi bilmeli ve de iyi bir seyahat programı oluşturmalısınız. Amsterdam denilince akıllara gelen en ünlü 5 müze şunlardır?

Amsterdam Gezilmesi Gereken Müzeler

Rijksmuseum

Amsterdam Gezilmesi Gereken Müzeler listesinin ilk adımında Rijsmuseum var. Şüphesiz ki Hollanda’nın en ünlü müzelerinden biri de Rijkmuseum’dır. Ülkenin 19. yüzyıldan beri en ünlü sanat eserlerinin bulundurulduğu bu mekan, Museumstraat 1, 1017 XX sokakta yer alıyor. Rijksmuseum, daha çok dini eserleri içerisinde barındırır. Hendrick Avercamp’ın Patenciler ve Kış Manzarası resmi, Jan Verneet’in Mutfak Hizmetçisi tablosu ve Koudewater’ın Aziz Caterine adlı tablosu gibi yapıtların tamamı bu müzede yerel halka ve turistlere sergilenmektedir. Müzeye giriş tam bilet 17,5 Euro iken, 18 yaşından küçük ziyaretçiler için ücretsiz giriş söz konusudur.

Amsterdam Gezilmesi Gereken Müzeler

Van Gogh Müzesi

Natürmort serisinde yer alan Günebakanlı Vazo, Van Gogh’un ilk ve en büyük kompozisyonu olan Patates Yiyenler ve Orakçı gibi bir çok ünlü esere ev sahipliği yapan Van Gogh müzesi, 200’de fazla resim ve 500’den fazla da çizimi içerisinde barındırmaktadır. Museumplein 6, 1071 DJ Amsterdam, Hollanda adresi üzerinden ilgili mekana ulaşım sağlamak mümkündür. Amsterdam’ın merkezinde bulunan tren istasyonlarından 16 ve 24 numaralı hatlardan birine binilerek, Museumplein’e sonrasında da 2 ya da 5 numaralı trene binerek Van Baerstraat’a gitmek mümkündür. Müzeye giriş yetişkinler için 17 Euro, 18 yaş altındaki ziyaretçiler içinse tamamen ücretsiz olacaktır.

Anne Frank’ın Evi

Bilindiği gibi Anne Frank, İkinci Dünya Savaşı’nın simge isimlerinden biri haline gelmişti. O, Almanya’nın ülkesini işgal ettiği sırada çok zorlu bir hayat yaşamış, bu nedenle de evinin gizli bir bölgesine gizlenerek hayata tutunmaya çalışmıştır. 1945 yılında ise Belsen’de bir Nazi kampında öldürülmüştür. Onun en ünlü eseri olan Anne Frank’ın günlüğü orjinal hali ile Anne Frank’ın evinde sergilenir. Aynı zamanda Anne Frank’ın babasının yaptığı reçel, bitki ve baharat karışımlarının sergilendiği depo, daha üst katlarda iş yerleri ve ailenin saklanmasında yardımcı olan döner kitaplığı görmek mümkün olacaktır. Müzeye giriş için tam bilet 9 Euro, indirimli bilet ise 4.5 Euro’dur.

Museum Ons’ Lieve Heer Op Solder

Bu müzenin en önemli özelliği içerisinde 1663 yıllarından kalma bir Katolik kilisesi barındırıyor olmasıdır. O, dönemlerden kalma kiliseye ait bir çok eşyada günümüzde bu alanda turistlere ve ziyaretçilere sergilenir. Müze, pazartesi ve cumartesi günleri saat 10 ile akşam 17 arasında hizmet verir. Giriş için tam bilet ücreti 10 Euro, indirimli bilet ücreti de 5 Euro’dur.

Stedelijk Müzesi

Amsterdam Gezilmesi Gereken Müzeler listesinin son adımında Stedelijk Müzesi var. Amsterdam’ın tarihi eserlerinden sonra modern sanatını da görmek isteyenler için Stedelijk müzesi en iyi seçenek olacaktır. Burada en ünlü sanatçıların eserlerini bulabileceğiniz gibi, günümüze sanatçılarının eserlerini de görebilirsiniz. Müzeye giriş için tam bilet 15 Euro, indirimli bilet ise 7,5 Euro dur.

Amsterdam Gezilmesi Gereken Müzeler listemizi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler. Amsterdam Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol