Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeAlucra Gezilecek Yerler

Alucra Gezilecek Yerler

-

Alucra Gezilecek Yerler, Türkiye’nin ilçelerinden bir tanesidir. Bu ilçe Giresun şehrin de yer almaktadır. Alucra Giresun şehrine 150 km uzaklık da Gümüşhane şehrine 147 km uzaklık da Erzincan şehrine ise 148 km uzaklık da yer almaktadır. Alucra ilçesin de Yaylacık çok gelişmiş ve önemsenmektedir. Eski zamanlar da yayalar hayvanları otlatmak için kullanılırken, şimdiki zamanlar da ise temiz hava almak ve doğa içerisin de bulunmak için gidilmektedir. Ayrıca yaylalar da şenlikler ve festivaller düzenlenmektedir. Alucra ilçesinin iklimi ise, kışları çok soğuk ve karlı, yazları ise sıcak ve kurak olarak geçmektedir. İlçe de yazları kurak olmasından dolayı ağustos ayların da tamamen kuruluk olmaktadır.

Alucra’ya Ulaşım

Alucra ilçesi tarihi ve doğal güzelliklere sahip olmak da olan bir ilçedir. Bu yüzden turistler bu ilçeyi gezip görmek istemektedirler. Turistler ilçeye gelmeden önce Alucra’ya ulaşım nasıl olur sorusunun cevabını merak etmektedir. Alucra ilçesine ulaşım hava yolu ile sağlanabilmektedir. Ayrıca kara yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. İlçe içerisin de ise birçok yere ulaşımı sağlayan ve 20 dakika da bir kalmak da olan dolmuşlar bulunmaktadır.

Alucra Konaklama

Alucra ilçesi güzel ve sevimli bir ilçe olarak bilinmektedir. Bu neden ile birçok kişi Alucra ilçesini gezip görmek istemektedir. Ayrıca ilçe de birçok imkân da yer almaktadır. Bu imkânlardan biri ise Alucra konaklama imkânı olarak bilinmektedir. Bu imkanlar ise pansiyonlar ve otellerdir. Pansiyonlar maddi açıdan daha uygun olmasına rağmen, ziyaretçiler otellerin daha konforlu olmasından dolayı otelleri tercih etmektedirler.

Alucra Gezilecek Yerler

Alucra şehrin de gezilecek ve birbirinden güzel yerler bulunmaktadır. Alucra gezilecek yerler şu şekildedir;

Hayran Kaplıcaları

Hayran kaplıcaları, Alucra ilçesine bağlı olan Aktepe köyün de yer almaktadır. Hayran kaplıcaların da iki tane içme suyu bulunmaktadır. Hayran kaplıcaların da bulunan doğal güzellik birçok ziyaretçinin ilgisi toplamaktadır. Ayrıca kadınlar ve erkekler için de havuz yer almaktadır.

Anastos Yaylası

Anastos yaylası, Alucra ilçesinin merkezine 10 km uzaklık da yer almak da olan bir yayladır. Bu köye ulaşım için kamışlı köyünden geçilmektedir.

Alucra Konum için tıklayınız.
Alucra Gezilecek Yerler adlı rehberimizi incelediğiniz için teşekkür ederiz.
Giresun Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol