Ana Sayfa Rehber Gezi Rehberi Alp Dağları'na Uzanan Yol: Dolomit Dağları

Alp Dağları’na Uzanan Yol: Dolomit Dağları

-

Dolomit Dağları İtalya’da yer alıyor. Kuzey tarafı olarak bilinen Bolzano bölgesinde bulunur. Her dönemeçte sizi büyüleyen bir havaya sahiptir. Öyle ki manzarayı izledikçe gözlerinizin ve ruhunuzun dinlendiğini hissedebilirsiniz. Gelirken yanınızda mutlaka fotoğraf makinesi götürmelisiniz. Gezilecek yerler arasında tepelere çıkarak yukarıdan harika fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Bolzano’ya ulaşmak için kullanabileceğiniz 3 havalimanı bulunuyor. Bunlar Milano, Münih ve Venedik Havalimanı olarak sıralanabilir.

Dolomit Gezi Rehberi

Dolomit maliyet gerektiren bir gezi olabilir. Bu yüzden yanınızda arkadaşlarınızı da alıp bütçeyi bölüşebilirsiniz. Alp Dağları eteklerinde bulunduğu için hava oldukça soğuk olabiliyor. Yanınızda kalın şeylerde götürmelisiniz. Ayrıca bölgede sıkıntı çekmek istemiyorsanız, mutlaka araç kiralayın. Kamp yapabileceğiniz bir sürü alan bulunuyor. Bu sayede konaklama bütçesini farklı şeylere harcayabilirsiniz. Ayrıca kameranızla olağanüstü güzellikteki manzarayı çekebilirsiniz.

Misurina Lago

Bu bölge ülkenin en kıymetli göllerinden birisidir. Alanda oturabilir ve manzaraya karşı sıcak bir seyler içebilirsiniz. Ayrıca göl kıyısında bulunan restoranda pizza yiyebilirsiniz.

Alpe di Suisi

Bölgenin kayak merkezi olduğunu söyleyebiliriz. Kış mevsiminde tamamı karla kaplıdır. Sadece kışın açık olan mekan, doğa tutkunlarının en sevdiği mekanlardan biridir.

Val di Funes

Tamamen yeşillikle dolu küçük bir cennet diyebiliriz. Harikulade bir manzaraya sahiptir.

Moena Türk Köyü

Balaban Hasan isimli bir yeniçerinin ismini almıştır. Osmanlı döneminde buraya yerleşen bir yeniçeri halkı zorbalığa karşı direnmeleri için teşvik etmiş ve mücadeleyi kazanmıştır. Bu köyde her yıl evlere Türk bayrağı asılır ve kadınları şalvar ile yazma takar. Moena hakkı atalarını Balaban Hasan olarak kabul ederler.

Dolomit Konaklama

Dolomit bölgesinde bolca otel bulunuyor. Tüm otellerin manzarası ise aynı muhteşem yeşilliklere bakıyor. Bölgede herhangibir butik oteli tercih edebilirsiniz. Sabahları bol oksijenli yeşilliklere karşı uyanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Dolomit’e Nasıl Gidilir?

Türkiye’nin herhangi bir yerinden Münih, Milano ya da Venedik’e uçakla iniş yapabilirsiniz. Ardından Dolomit’e ulaşmak için araç kiralamanız gerekiyor.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone