Home Ülkeler Almanya Almanya Hangi Tarihlerde Gidilir?

Almanya Hangi Tarihlerde Gidilir?

0
317
Almanya Hangi Tarihlerde Gidilir

Almanya gitmek istiyorsanız, gezmek ve görmek için en uygun tarihler yavaş yavaş sıcakların artmaya başladığı bahar ayları ya da yaz ayları olabilir.

Almanya Hava Durumu

Ilıman bir iklime sahiptir. Genellikle yazlar sıcak, kışlar soğuk olur. Ülkede her mevsimde yapılabilecek aktiviteler bulabilirsiniz. Yılın boyu sürekli ziyaretçi akınına uğrar. Fakat mayıs ve ekim ayları arası gidilmesi için en uygun tarihlerdir. Ülkenin kuzey bölgesinde yazları bir miktar yağış artıyor. Bu yüzden kuzey bölgesine ziyarete gidecekseniz, en uygun tarih bahar ayları olabilir. Ülkenin doğu bölgesi en az yağış alan yeridir.

Almanya Hangi Tarihlerde Gidilir

Festivalleri ile ünlüdür. Özellikle de yaz mevsiminin sonlarında birçok festivale ev sahipliği yapıyor.  Dünyanın her yerinden milyonlarca insan katılıyor. En popüler festivallerden biri Münih’te yapılan Oktoberfest’tir.   Ayrıca Berlin Film Festivali ile de dünyanın farklı yerlerinden ünlü isimler katılım sağlıyor. Şubat ayında yapılması nedeniyle kış mevsiminde de bolca ziyaretçi akınına uğruyor. Bunların yanında kış sporlarını seviyorsanız, Bavyera Alpleri’nde kayak yapabilirsiniz.

Almanya ile alakalı diğer yazılar için kategorimize göz atabilirsiniz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here