Home Ülkeler Almanya Almanya Gezi Rehberi

Almanya Gezi Rehberi

0
814
Bamberg Almanya

Sizler için harika bir Almanya Gezi Rehberi hazırladık. Özellikle korunabilmiş tarihi yapıları, görkemli katedralleri, Ortaçağ’a ait kasabaları, yöresel kent pazarları, büyük fuarları ve eğlenceli festivalleri ile birlikte Almanya’da birçok gezilecek yer bulunuyor. Yıl boyunca turist akınına uğrayan Almanya, kültürel ve turistik özelliklerinin dışında, iş merkezi bir ülke oluşu ile de öne çıkıyor.

Almanya Gezi Rehberi

Berlin Almanya

Berlin

Almanya Gezi Rehberi’nin ilk adımında Berlin var. Başkent Berlin. Almanya’nın en büyük şehri olma özelliğine sahiptir. Özellikle de eğlenceli ve hareketli gece hayatı ile dünyanın dört bir yanından insanları çekmeyi başarıyor. Ayrıca kültürel takvimi ile de ünlüdür. Konserler, festivaller yıl boyunca devam eder. Gezilmesi gereken yerlerin başında ise Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesi, East Side Gallery, Checkpoint Charlie, Brandenburg Kapısı ve Berlin duvarının kalıntıları yer alıyor.

Hamburg Almanya

Hamburg

Almanya’nın en kalabalık ikinci şehri olma özelliğini taşıyor. Ayrıca şehir, sahip olduğu yüksek standartlar ve yaşam tarzına bir yerleşim merkezidir. Orta Çağ’dan izler taşıyan mimariye sahip şehir, büyük bir liman kentidir. Gezilmesi gereken yerlerin başında ise Michael Kilisesi, Deichstrasse, Reeperbahn Mahallesi bulunuyor.

Almanya Hangi Tarihlerde Gidilir

Frankurt

Her yıl çok sayıda uluslararası iş ve ticaret fuarına ev sahipliği yapan şehir, modern mimarisi ile öne çıkıyor. Şehirde ise alışveriş merkezi olarak Hauptwache kullanılıyor. Gezilmesi gereken yerlerin başında ise Römerberg yer alıyor.

Bamberg Almanya

Bamberg

UNESCO Dünya Mirasları içinde yer alan şehir, eskiden bir imparatorluktu. Görkemli mimarisi, tarihi yapısı, su kanalları ve muhteşem mazarası ile beraber Almanya ülkesinin en gözde ziyaretçi mekanlarından biridir. Gezilmesi gereken yerlerin başında ise Taş Köprü, Bamberg Katedrali,  Regnitz Nehri ve Venedik evleri yer alıyor.

Köln Almanya

Köln

Ülkenin en büyük 4. Ülkesi olması özelliğine sahiplik yapıyor. Popüler alışveriş merkezleri ve gece hayatı ile görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Şehir, Ren Nehri’nin etrafında kurulmuştur. Endüstri ve medya alanlarında da ülkenin en önemli yeridir. Almanya’nın en önemli ve en gözde tarihi yapıları burada yer alıyor. Şehir, Orta Çağ’dan kalma ve tam anlamıyla gotik bir şehirdir. Gezilmesi gereken yerlerin başında ise Çikolata Müzesi, Kolumba Nüzesi gibi yerler bulunuyor.

Munih Almanya

Münih

Almanya Gezi Rehberi’nin son adımında Münih var. Şehir, 1158 yılında kurulmuştur. Ülkenin en büyük eyaleti Bayern’de bulunur. Şehir içinde her yer yürüme mesafesinde dolaşılabilir. Şehir, Gotik, Rönesans, Orta Çağ, Neo-Klasik eserlere ev sahipliği yapıyor. Gezilmesi gereken yerler arasında ise Neues Rathaus, Altes Rahtaus bulunuyor.

Almanya Gezi Rehberi adlı yazımızı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Almanya Gece Hayatı – Berlin Mekanlar adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here