Ana Sayfa Ülkeler Almanya Almanya Gece Hayatı - Berlin Mekanlar

Almanya Gece Hayatı – Berlin Mekanlar

-

Almanya’da partilemek için en ideal yer tabi ki Berlin’dir. Rihanna ve Lady Gaga gibi ünlüler bile Berlin’de partilere katılıyorlar. Oldukça çılgın partilere ev sahipliği yapan şehir, bu yönüyle dünyada ün salmıştır. Ağırlıklı olarak tekno kulüplere sahip olan şehir, Cuma akşamından pazartesi sabahına kadar partiliyor. Alışılmış kalıplarını bir bir yıkan Berlin, özgür ruhlu insanları ile farklı konseptlerde barlarla ezberleri bozuyor.

Berlin’de gece mekanları oldukça karışık bir şekilde yerleştirilmiş. Yani bir yerden bir yere gitmeniz için baya bir çaba sarf etmeniz gerekiyor. Türkiye’de olduğu gibi en şık kıyafetlere gece kulüplerine ya da barlara gitmek, Berlin için geçerli sayılmıyor.

Berlin’in En Ünlü Gece Mekanları

Sisyphos

Berlin’in en uzun eğlencelerine ev sahipliği yapıyor. 3000 kişi kapasiteli kulüp, 7 farklı dans pistine sahip. Berlin’de gidebileceğiniz en çılgın ve eğlenceli gece kulüplerinden birisidir. Kamp alanına sahip gece kulübü kıyının kenarında bulunuyor ve burada gürültüden sıyrılıp su sesini dinleyerek gökyüzünü izleyebilirisiniz. Perşembe gecesi başlayan geceler, pazartesi sabahına kadar durmadan devam ediyor.

Water Gate

Berlin şehrinin en eski köprüsü Oberbaumbrücke altında bulunuyor. Led ışıkları ve oldukça etkili ses sitemine sahiptir. Manzarası ile ünlü olan kulüp, ayrıca en ünlü Alman djlerin ilk çıktığı yer olarak da biliniyor. Kulübün teras ve pencerelerinden Spree Nehri’ni görebilirsiniz.

Berghain

Girişinde uzun bir kuyruk beklemeniz gerekiyor çünkü dünyanın en iyi ve en popüler gece kulüplerinden biri olma sıfatını taşıyor. Berghain’e girebilmek için birkaç kural var. Tamamen siyah giyinmek, dikkat çeken ayakkabı giymemek ve tabi ki sıra beklemek. Tüm kurallara uyduysanız ancak gece kulübüne alınmadıysanız, eve dönmeniz gerekiyor. Çünkü sonrasında kesinlikle içeriye alınmıyorsunuz. Dünyanın en iyi ve en ünlü djleri bu gece kulübünde çıkıyor. Berghain tam anlamıyla Berlin gece hayatını oluşturuyor.

Matrix Club

Eğlenceli ve renkli bir gece arıyorsanız, buraya uğramalısınız. Hipnoz edici ışıklarla yapılan gösteriler mekanın bir parçası haline gelmiş. Dünyanın her yerinden gelen ziyaretçileri ile gizemli, renkli ve eğlenceli bir gece yaşayabilirsiniz.

[reactions count=false button=true]

53d6f448a682094661d189ea84604f10?s=117&d=mm&r=g
Ömür Hakanhttps://www.omurhakan.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here

355BeğenenlerBeğen
5,280TakipçilerTakip Et
15,445TakipçilerTakip Et
313TakipçilerTakip Et
2,251TakipçilerTakip Et
115AbonelerAbone