Perşembe, Haziran 13, 2024
Ana SayfaRehberTürkiyeAkhisar Gezilecek Yerler

Akhisar Gezilecek Yerler

-

Akhisar Gezilecek Yerler, Manisa iline bağlı olan ve büyük bir ilçe konumundadır. Ege bölgesinde bulunması nedeniyle buranın hakim iklimi ve bitki örtüsü Akhisar’da da hissedilmektedir. Kırsal bölgelerde toplam 96, şehir merkezinde ise toplam 14 tane mahallesi bulunan ilçe nüfusu 175 bin civarındadır. Manisa ilinin merkezi dışında nüfusu en yüksek ilçesi ve ülkemizin de nüfusu en yüksek 138. ilçesi konumundadır.

Yine Ege Bölgesi’nin hakim bitki örtüsü olan maki tipi ormanlık alanlara sahip olmasıyla ve doğal güzellikleri ile bilinmektedir. Doğa ile iç içe olması ve verimli bir yapıya sahip olması nedeniyle bölgenin önemli geçim kaynaklarının başında tarım gelmektedir. Tarım faaliyetleri ile birlikte ticaret ve sanayi de yürütülmektedir. Akhisar genelde üzüm ve zeytin üretimi ile bilinen geniş, gelişmiş ve güzel bir ilçedir. İlk yerleşim tarihi M.Ö. 3000’lere kadar gitmektedir ve çok eski yerleşim bölgesi olması dolayısıyla tarihi bir öneme de sahiptir.

Akhisar Gezilecek Yerler

Akhisar’da Ulaşım

Akhisar ulaşım bakımından rahat bir bölgedir. Çünkü çevresindeki pek çok ilçeyi birbirine bağlayan bir kavşak konumundadır. Bu nedenle Akhisar’ı görmek isteyenler Ankara-İzmir ile Bandırma-İzmir demiryolları üzerinde yer alan bölgeye ulaşabilir ya da İstanbul-İzmir karayolu üzerinde olması sebebiyle bu güzergahı tercih edebilir. Aynı zamanda Adnan Menderes Havalimanı’na 110 kilometre uzaklıkta bulunan Akhisar, havayolunu tercih edenler için bir alternatif olabilir.

Akhisar‘da Konaklama

Akhisar’da konaklamak için çok sayıda mekan bulunmaktadır. Gerek yol güzergahları üzerinde bulunması nedeniyle, gerekse de tarihi ve doğal güzellikleri bakımından Akhisar’ı ziyaret etmek isteyen pek çok kişi dilediği ve bütçesine uygun bir otelde, pansiyonda ya da bölgedeki Öğretmenevinde konaklayabilir.

Akhisar’da Gezilecek Yerler

Akhisar gezilecek yerler bakımından da çeşitlidir. Çok eski bir yerleşim yeri olması sebebiyle tarihi mekanları bünyesinde barındırmakta ve doğal güzellikleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Çok eski dönemlerden bu yana medeniyetlere ev sahipliği yaban Akhisar; Roma, Lidya ve Osmanlı medeniyetlerinden izler taşıyan tarihi eserler barındırmaktadır. Antik şehirler bakımından da çeşitliliğe sahip olan bir bölge olan Akhisar’da, bu alanlardaki kazı çalışmaları hala devam etmektedir.

Akhisar Konum için tıklayınız.
Akhisar Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.
Manisa Gezi Rehberi için tıklayınız.

Mekancu
Mekancuhttp://www.b9creative.com
Merhaba, 27 yaşındayım. Yeni yerler keşfetmeyi ve haftasonu planları yapmayı seviyorum! Bu deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak için buradayım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

253BeğenenlerBeğen
15,933TakipçilerTakip Et
16,041TakipçilerTakip Et
317TakipçilerTakip Et
1,973TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol