Home Mekanlar Akdeniz Mutfağının En Lezzetli Hali: The Galliard

Akdeniz Mutfağının En Lezzetli Hali: The Galliard

0
393
The Galliard

23 Aralık 2013’te İstanbul, Etiler Nispitiye caddesinde açılan The Galliard, modernize Türk füzyon mutfağını Akdeniz etkileşimleriyle sunan bir restoran konsepte sahip. Mekan, adını özellikle Rönesans döneminde orta ve batı Avrupa’da oldukça yaygın olan “Galliard” dansından almaktadır. Bunun sebebi restoranın Fransa, İspanya ve İtalya mutfaklarından esintilerle oluşturulması ve Türk mutfağına özgün yorumlarla bezenmesidir. Böylece restoran neredeyse tüm Akdeniz mutfağını kapsayan bir konsept geliştirmiştir.

Bu konsept, havadar ve gürültüden izole bir iç mekan ile birleşerek, ziyaretçilerin eşsiz bir atmosfer deneyimlemesine yardımcı oluyor.  Konuklar içeriye girdikleri andan itibaren Akdeniz mermerleri, renkli masif ahşaplar ve Venedik terrazzolarıyla oluşturulmuş bu büyülü atmosferin içine çekiliyor.

The Galliard’ın menüsü de oldukça tatmin edici. Burada neredeyse günün her saati için yenilip içilecek bir şeyler bulunabiliyor. Akşam yemeklerinde sunulan müthiş tatların yanı sıra kahvaltı ve brunchlarıyla da The Galliard adeta damaklarda iz bırakan bir hizmet sunuyor. Tüm bunların yanı sıra restoran, sıra dışı bir ortamda kaliteli şarap deneyimi için de harikulade bir atmosfere sahip.

The Galliard İletişim Bilgisi

Adres: Cendere Cad. Ayazağa Mah. No:109C Sarıyer / İstanbul
Telefon: 444 0 233
Konum için tıklayınız.

İstanbul Gezi Rehberi için tıklayınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here