Miniatürk (Ulaşım, Giriş Ücreti, Gezilecek Yerler)

0
165

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafından 2003 yılında tamamlandı. Tarihin güzelliklerinin maket halinde sergilendiği alanda onlarca yapıya tanıklık edebilirsiniz. Özel aracınız ile gittiğinizde ücretsiz otoparktan faydalanabilirsiniz. Müze kart içeride maalesef geçerli değil.

Miniatürk’e girişte içerideki maketler hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için bir mobil uygulama tabelası çıkıyor. Bu uygulama sayesinde içerideki tüm maketler hakkında detaylı bilgiye erişebiliyorsunuz. Girişin yanında çocuklarınız için bir çocuk parkı mevcut. Tuvaletler ücretsiz. Patika yoldan devam ettiğiniz taktirde tüm maketleri görme şansınız oluyor.

Miniatürk Genel Bilgi;

“Miniatürk toplamda 60.000 metrekarelik bir alana yayılıyor. Maketlerin yer aldığı 15.000 metrekarelik alanın yanı sıra Panorama Zafer Müzesi ve Kristal İstanbul Müzeleri, 300 araçlık otopark, restoran, kafeterya, hediyelik eşya, sergi salonu, açık hava gösteri alanı, çocuk oyun parkı, feribot, kumandalı tekne, gezi treni, masal ağacı, Mini Stadyum’da 4 büyükler, satranç ve labirent alanı ve Türkiye-İstanbul Simülasyon Helikopter turu ile dev bir kompleks olan Miniatürk’te ziyaretçilerin hoşça vakit geçirmesi, eğlenirken öğrenmesi için gerekli her şey düşünülmüş.”

2019 Miniatürk Giriş Ücretleri;

Tam Bilet: 7,50 TL
Öğrenci: 3 TL
Asker/Polis: 3 TL
Yabancı Turistler: 15 TL

İletişim Bilgileri;

Telefon: 0 212 222 28 82
Adres: Örnektepe Mahallesi, İmrahor Cd. 7/1, 34445 Beyoğlu/İstanbul
Çalışma saatleri: 09:00

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here